Tel: +36 70 930 4040

Email: web@matrac.hu


Kezdőlap

2012.09.03.


Ossza meg!



13 pofonegyszerű módszer INGYEN, ami megkönnyíti a tanulást 1. rész


Stresszel? Figyelmetlen vagy unja a tanulást a gyerek? Vagy csak nehezen indul az iskola a nyári szünet után? Így változtass!

 

A szülők gyakran hajlamosak a gyerek orra alá dörgölni, hogy más dolga sincs, csak a tanulás, mintha az mindig olyan könnyű lenne. Persze nem kell a kölök lába elé borulni vagy agyontutujgatni őt csak azért, mert vannak bizonyos kötelezettségei, melyeknek eleget kell tennie. Ám olykor nem árt egy kis empátia és segítség, hogy ne rettegett és utált dolog legyen a tanulás, mert az még inkább alulmotiválttá teszi a csemetédet.

Egy kis odafigyeléssel és játékos hozzáállással a korrepetáló tanárt is meg lehet spórolni, mert nem biztos, hogy a gyerek képességeiben és felfogásában keresendő a hiba, hanem a rosszul kialakított tanulási szokásokban vagy az időbeosztás hiányában. Sok minden akadályozhatja a gyereket a koncentrálásban, így előfordulhat, hogy hiába nyűglődik hosszú órákig a könyvek felett, a teljesítménye valahogy nem tükrözi kitartó szorgalmát.

Ha azt szeretnéd, hogy sikerélménye legyen a porontynak, és jó kedvvel szívja magába a tudást, először a visszavető tényezőket kell kiszűrnöd, hogy megoldást találj a problémákra.

1. A szorongó kisgyerekek gyakran rágörcsölnek a tanulásra, mert mindenben meg akarnak felelni, viszont nincs elég önbizalmuk ahhoz, hogy könnyedén vegyék az akadályokat. Vedd észre időben, ha stresszel a gyerek, és segíts neki abban, hogy magabiztosabb legyen: nem kell ok nélkül dicsérgetni, de kíméld meg a túlzó elvárásoktól, és éreztesd vele, hogy ő is képes a feladatra!

2. Ha otthon mindent megtanul, de a tanár néni előtt csak hebeg-habog, megint csak is a stressz lehet a háttérben. Ebben az esetben ne csak gyakoroljatok otthon, hanem játsszátok is el a felelés szituációt, hogy a kicsi leküzdje a lámpalázát, és több sikerélménye legyen. Tedd könnyedebbé és játékosabbá a tanulást, így feloldódhat benne a feszültség!

3. A megfelelő tápanyagok a testi, szellemi fejlődés szempontjából is nagyon fontosak. A vitaminokban gazdag, változatos és kiegyensúlyozott táplálkozás nagymértékben javítja és gyorsítja a gyerek felfogóképességét.

4. A rendszeres testmozgás a szellemi frissesség szempontjából is nagyon fontos. Nem muszáj drága edzésekre járatnod a lurkót, hiszen a játszótéren is átmozgathatja magát futkosással, biciklizéssel, labdázással. Iktassatok be minden nap egy-két óra viháncolást a szabad levegőn, hogy gördülékenyebben menjen a tanulás!

5. Ha csemetéd a halogató típushoz tartozik, ne hagyd, hogy elodázza vagy estig nyújtsa a tanulást! Dolgozz ki vele egy tartható időbeosztástl, ami nemcsak a rendszerről, hanem az ösztönzésről is szól. Állítsatok fel egy elsőbbségi sorrendet aszerint, hogy a lazább vagy keményebb tárgyakkal akar-e kezdeni, a kettő között pedig mindig legyen egy szünet, amikor játszhat vagy kifújhatja magát.

 

6. Ha a tankönyv szövege száraz és unalmas, a gyerek is nehezebben fogadja be a lényeget. Tedd számára izgalmasabbá a tananyagot, és játékosan ébreszd fel benne az érdeklődést!Ültessetek babot, játsszátok le pénzérmékkel a matekfeladatot, vagy szemléltesd, hogyan szállnak fel a buborékot a forrásban lévő vízben! Könnyebben megjegyzi és értelmezi a dolgokat, ha látja és tapasztalja őket.

 

Holnap folytatjuk...

Forrás: www.femina.hu

 

 

Szerző: Matrac.hu

Ossza meg!



Ajánlott termékek


tollpárna - pehelypárna
Pehely párna - toll párna - félpárna 50x70 - NOVETEX - Ágyban a legjobb!

Pehely párna - toll párna - 50x70 félpárna

A tökéletes pihenés titka, kiváló minőségű 50x70 pehelypárna, a jó alváshoz...

35 990 Ft
matrac.hu
nem gyűrődik össze alattad
Gumis Jersey lepedő - Natur - NOVETEX matrac

Gumis Jersey lepedő - Natur

Natur Jersey gumis lepedő 90/100x200, 140/160x200, 180/200x200 méretben hálószobája...

5 990 Ft
matrac.hu
100 napos extra komfort garancia! Egészségpénztárra elszámolható! Ingyenes matractisztítással!
Flexibilis biomatrac 140x200 kókuszmatrac - NOVETEX - Ágyban a legjobb!

Flexibilis NOVETEX biomatrac 140x200 - kókusz matrac 4HK6

Flexibilis 4HK6, dupla komfort, hajlítható, 3 rétegű, NOVETEX latex kókusz 140x200 biomatrac,...

418 990 Ft
matrac.hu
100 napos extra komfort garancia! Egészségpénztárra elszámolható! Ingyenes matractisztítással!
Extra biomatrac - 90x200 kókusz matrac - NOVETEX - Ágyban a legjobb!

Extra NOVETEX biomatrac - 90x200 kókusz matrac 23436

Extra 23436, dupla komfortú, 5 rétegű, latex-kókusz 90x200 NOVETEX biomatrac 19 cm, súlyhatára...

288 990 Ft
matrac.hu

„Mindig jó ágyat és jó cipőt vegyél, mert ha nem az egyikben vagy, akkor a másikban.”– Maugham

Milyen matracot válasszak? Milyen a legjobb matrac? - Ágyban a legjobb!

Milyen matracot válasszak? Milyen a legjobb matrac?

2020.09.10. Matrac.hu

  Milyen matracot válasszak? Milyen a legjobb matrac? A legjobb matrac alátámaszt, kényelembe helyez, pihentet. Mentálisan és fizikailag is kitűnő állapotban tart. A legjobb matrac az, amibe alig várod, hogy belehuppanj és amiből nem is akarsz reggelente felkelni. Sőt néha még délben sem…  Na, ezt keresd! Próbáld ki a boltban, majd élj az otthoni próba lehetőségével! Használd ki a 100 napos visszavásárlási garanciát, vagy válassz extra garanciával...

Tovább

Matracbolt a Lőrinc Centerben

NOVETEX Matracbolt a Lőrinc Centerben -- BEZÁRT!!!

2025.11.30. Matrac.hu

Üzletünk 2025.11.30.-án bezárt! Üzlethálózatunk észszerűsítése miatt  üzletünket bezártuk, azonban három kiemelt budapesti bemutatótermünkben változatlan lelkesedéssel és szakértelemmel várjuk Önt: Üllői út 81. (1091 Budapest) – Központi üzletünk, Nagy Lajos király útja 127. (1149 Budapest), Duna Pláza, Földszint (1138 Budapest) Parkolóház felől

Tovább

Tömörfa Komódok 40% Kedvezménnyel – Csak a kiállított darabok

Hatalmas kiárusítás! Tömörfa komódok 40% Kedvezménnyel

2025.10.14. Matrac.hu

Hatalmas kiárusítás! Tömörfa komódok 40% kedvezménnyel – csak a kiállított darabok. Megújítjuk bútorbemutatóinkat, ezért most páratlan lehetőséget kínálunk! Kifutó és kiállított tömörfa komódjaink kollekcióját 40% rendkívüli kedvezménnyel vásárolhatja meg, az akciós termékek elérhetőek üzleteinkben.  

Tovább


Tovább a cikkekhez