2011.11.09.
Jó ágyat és jó cipőt!
"Mindig jó ágyat és jó cipőt vegyél, mert ha nem az egyikben vagy, akkor a másikban" mondta Maugham. És milyen igaz, főképp a csecsemők esetében, akik életük első évének legnagyobb részét az ágyban töltik, de még a három évesek is napi tizenkét-tizennégy
Fél nap az ágyban
Ahhoz, hogy ezt az energiaszükségletet fedezzék, alapvető fontosságú az egészséges és elegendő, pihentető alvás. Az egészséges pihenés alapja pedig a megfelelő ágy. Fontos a természetes alapanyag, amely tökéletes szellőzést biztosít, mindemellett pedig kitűnő ortopédiai jellemzőkkel rendelkezik. Már újszülött kortól oda kell figyelni arra hogy a babák és a kisgyermekek gyenge, törékeny csontjait ne deformálja, ne befolyásolja helytelen fejlődési irányba egy rossz fekhely.
A kókuszrostból készült matrac jó szellőzésének és légáteresztő képességének köszönhetően tökéletesen elvezeti és elpárologtatja a felületre került nedvességet, legyen az ital, pisi vagy egyszerűen csak izzadság, így a matrac mindig száraz marad a gyerek alatt. A jó szellőzés biztosítja a tökéletes alvásklímát, és a légáteresztő képesség pedig a hasra fordult baba szabad légzését teszi lehetővé, hiszen arca nem süpped a matracba. Nem utolsó szempont pedig, hogy az ilyen jó légáteresztő matrac alatt a légzésfigyelő is tökéletesen tud működni.
A biomatrac a fent említett tulajdonságai miatt könnyen tisztítható, huzattal együtt mosható, s néhány óra alatt az élére állítva megszárad. Hosszú élettartamú, nem porlad és nem gödrösödik ki. A babák vizuális fejlődését az érdekes mintákkal kapható változatokkal segíthetjük elő.
Azoknál a gyerekeknél, akik allergiásak, a tavasz és a nyár az álmatlan éjszakák kezdetét jelentheti, ám a kókuszrostból készült matraccal megelőzhető a probléma, mivel az atkák és baktériumok nem tudnak megtelepedni a rostokban, hiszen hiányzik a számukra ideális nedves, nyirkos élettér. Ez tulajdonképpen nemcsak az asztmás és allergiás gyerekek számára fontos, hanem az egészségeseknél is megakadályozhatja későbbi betegségek kialakulását.
Ajánlott termékek

Extra NOVETEX biomatrac 200x200 - kókusz matrac 3434
Extra 3434, dupla komfortú, 4 rétegű, latex-kókusz 200x200 NOVETEX biomatrac 15 cm, súlyhatára...

Pehely párna - toll párna - 50x70 félpárna
A tökéletes pihenés titka, kiváló minőségű 50x70 pehelypárna, a jó alváshoz...

Gyapjú takaró - merino takaró - 2 oldalas gyapjú
Gyapjú - A természet takarója! Természetes merino gyapjú anyagból készült gyapjú takaró a...

Montana fa éjjeliszekrény
Kedvére kiválaszthatja az otthonába beleillő arculatot, amelyet a számtalan színvariációval...