2011.11.09.
Klasszikus zenével az alvásért
Régóta tudjuk: a zene sokmindenre jó. Szórakoztatásra, relaxálásra és egyéb dolgokra. Egy új kutatásnak az eredményeként most már tudjuk azt is hogy az alvást is segítheti.
Az ember életének 1/3-át ágyban tölti. Ez összesen mintegy 25 évet tesz ki, melyet nyugodtan, hatékony alvással kell tölteni. A modern civilizációs ártalmakkal szemben is védenünk kell magunkat mint pl ( elektroszmog, stressz okozta álmatlanság ). Minden olyan eszközt, terméket meg kell ragadnunk mely az egészséges alváshoz közelebb visz minket. Ilyen pl a klasszikus zene is.
Egy 20 éves kutatás eredményeképpen egy amerikai kutatóorvos - Dr. Jeffrey Thompson - megállapította hogy a klasszikus zene segít abban hogy elérjük a mélyalvás szintjét, tehát hogy nyugodtan tudjunk aludni. A klinikai vizsgálatok közben kiderült hogy az éppen lejátszott zene hangszíne, ritmusa és természetesen a hangereje nagy szerepet játszik. A lefekvés előtt már játszható zenék segítenek az agynak lenyugodni, relaxálni és így eljutattni az embert az alváshoz.
Figyelem! A cikk esetleges tanácsai nem helyettesítik az orvosi tanácsadást, céljuk a figyelem felkeltése!
Ajánlott termékek

Trani kanapé, kanapéágy
Trani kanapé/ kanapéágy. Könnye ágyazható kanapé. A fejpárna könnyedén állítható a...

Varese ágyneműtartós kárpitozott franciaágy
Olasz dizájn ihlette. Olasz eleganciával tervezve a hálószoba ékének szánva. Puha és...

Malko kanapéágy - ágyazható kanapé
Opera kanapé/ kanapéágy. Könnye ágyazható kanapé. A fejpárna könnyedén állítható a...

TEMPUR Cloud Elite 25 memóriahabos matrac
A TEMPUR matrac egyedülálló cellastruktúrával rendelkezik. A TEMPUR alkalmazkodik a test...



Kosár















