2011.11.09.
Vidéki tej kontra Asztma
A nem pasztörizált tej csökkenti az asztma veszélyét?
Egy európai tanulmány szerint a vidéki, pasztörizálatlan tej fogyasztáa csökkentheti az asztma veszélyét illetve csökkenti a tüneteket.
"A forralatlan vidéki tejet illetve más tejtermékeket fogyasztó és vidéken élő gyermekek ugyanolyan szintű ellenállást mutattak az allergia illetve asztma ellen mint városban élő társaik." mondta Dr. Marco Waser, a Svájcban található Basel-i egyetem doktora. Hozzátette hogy ezen tej fogyasztása amennyiben a gyermek első életévében kezdődik, úgy sokkal hatásosabb.
Dr. Waser még azt is elmondta hogy a nyers tej fogyasztása nagy veszélyekkel is járhat, például fertőzést okozó mikróbák elfogyasztása.
A szóban forgó vizsgálatot 14,893 5 és 13 év közötti gyermeken végezték el. Ezek a gyermekek mind vidéken, elővárosban illetve kertvárosban élnek. Étel fogyasztásukat a szülői feljegyzések alapján rögzítették.
Dr. Waser elmondta hogy a kutatásokat tovább folytatják a nyers tejen, hiszen világossá vált hogy nagyon fontos tulajdonságokat állapítottak meg a vizsgálat során, mely rengeteg emberen segíthet.
Forrás: Reuters
Ajánlott termékek

Deréktámasztó rugalmas 160x200 ágyrács ST
Deréktámasztó, duplaléces, fix fej-lábrész, erősítő heveder. Súlyhatára 130kg - 80x190,...

ST fej-és lábemelős, rugalmas lábvégről nyíló ágyrács
Derékmerevítős, lábvégről nyíló gázrugós rács ágyneműtartóhoz 5,5cm súlyhatára 130kg...

Frottír kókuszpólya
A kókuszpólya a hagyományos pólya korszerű, változata. Jót tesz a pólya a baba lelkének,...



Kosár
















