2011.11.09.
Virágos Álmok
Jó néhány évvel ezelőtt feltűntek az első olyan matracok, amelyeknek az egészségmegőrzés szempontjából fontos szerep jutott. Ettől fogva egyre több ember számára vált világossá, hogy megfelelő matrac nélkül nincs egészség, nincs pihentető alvás. Ám ezzel
Természetes körülmények között Ausztráliában, Új Zélandon, és Új Guineában található a teafa, amely szintén kiváló alapanyaga a matrachuzatoknak. A fa olyan gyorsan nő, hogy ha kivágják, a tönkből egy-másfél év alatt új, érett fa lesz. A teafa olaj egyedülállóan jól hat a baktériumok, gombák és vírusok ellen, megöli a baktériumokat és az immunrendszert is stimulálja. Könnyen felszívódik a bőr szöveteibe, a fogínybe, még a köröm alá is, anélkül, hogy a szöveteit irritálná, jótékony hatással van a sejtek fejlődésére, megújulására. Fájdalomcsillapító hatású is, amely kiváló a sebek gyógyításánál. A teafa olaj a legérzékenyebb bőrt sem irritálja és jótékony hatással van a sejtek fejlődésére, megújulására.
A reforméletmód elterjedésével együtt vált egyre ismertebbé az Aloe Vera növény Magyarországon, amely változatos formában számtalan termékben megjelent. A növényen végzett kémiai analízis felfedte, hogy a húsos levelekben található tiszta gélben aminosavak, ásványi anyagok, vitaminok, enzimek, fehérjék, poliszacharidok és biológiai stimulátorok vannak. Az Aloe Vera fő tulajdonságai: gyulladáscsökkentő, gombaölő, antibiotikus és regeneráló hatás. Csökkenti a gyógyszerek mellékhatásait és megerősíti az immunrendszert, miközben segít a szervezetnek a felhalmozódott mérgeket kiüríteni. Az Aloe Vera négyszer gyorsabban hatol be a bőrbe, mint a víz, és olyan hatóanyagokat tartalmaz, amelyek az egész szervezeten kifejtik hatásukat: tetőtől talpig - az egyéni szükségleteknek megfelelően. Ami újdonság, hogy ma már nem csak a kozmetika- és a gyógyszeripar, de a biomatrac készítők is felhasználják az Aloe Vera jótékony összetevőit, így biztosítva még egészségesebb pihenést a megrendelőknek.
Afrika nyugati partja és Madagaszkár között őshonos az ylang-ylang virág, amely a legdrágább parfümök, szappanok és kozmetikai termékek alapanyagát szolgáltatja. Száz kilogramm virágból három liter illóolaj keletkezik. A monszunéghajlaton kialakított ültetvényekről származó egzotikus növényt ma már felhasználják a matracok huzataihoz is. A bőrre gyakorolt kiváló hatását évtizedek óta ismerik szerte a világon.
A gyapjú használata kevésbé rendhagyó az alváshoz kapcsolódó termékek körében, ám mégis elterjedt, hiszen természetes anyag révén rendkívül jó tulajdonságokkal rendelkezik. A gyapjú felülete pikkelyezett, ezek között kialakuló légzárványok és a porózus belső szerkezete miatt elemi szálai nagyon sok levegőt zárnak közre, ami kellemes, klimatizált hőérzetet biztosít. A gyapjú saját súlyának egyharmad részét képes nedvességből felvenni anélkül, hogy nedves lenne a tapintása, tehát kiválóan képes felvenni az ember éjszaka kipárologtatott nedvességét. Emiatt marad a gyapjú mindig tökéletesen száraz, tiszta és puha.
Másik gyakran alkalmazott anyag a pamut. Népszerűségét számos kedvező tulajdonságának köszönheti, többek között felülmúlhatatlan bőrbarát, kitűnően szellőzik, megfelelően biztosítja a matrac klímáját. Üreges belső szerkezetében - mikroszkóppal jól látható - egy finom csövecske helyezkedik el, amely mint egy szívószál felszívja, elvezeti, majd elpárologtatja a felületére kerülő nedvességet. Elektrosztatikusan nem töltődik fel.
A biomatrac egyik legkiválóbb alkotóeleme a kókuszrost filc, ami a kókuszdiót védő hat-nyolc centiméter vastag burokból készül. Ez a védőburok tartalmazza azokat a rostokat, amelyeket több hónapos áztató feltárással nyernek ki és tesznek feldolgozhatóvá. A hosszú áztatási idő jelzi azt, hogy a kókuszrost a felhasználás során semmilyen nedvességet nem szív magába, így az erős rostszerkezete használat közben rákerülő nedvességet, izzadságot is elvezeti, felületéről pedig elpárologtatja. A kókuszrostban semmiféle atka, baktérium nem tud megtelepedni, mivel számukra nincs nyirkos, nedves élet tér. Természetes szerkezeténél fogva, illetve a filcben lévő kaotikus elrendeződés miatt a kókuszrost szűri a földsugárzások közül a vízér kereszteződéseinek káros kisugárzásait. A kókuszrost filc kemény, stabil fekvőfelületet ad, amelynek természetes rugalmasságát a felületére vulkanizált gumitej adja, s ez a belső stabilitás biztosítja a gerinc tökéletes megtámasztását.
Egy másik nagyon fontos alapanyaga a biomatracnak a latex. A naturlatexet a kaucsukfa nedvéből állítják elő. Szerkezetének fő jellemzője az egymással kapcsolatot fenntartó cellák, légjáratok, ezek gondoskodnak az optimális párologtatásról, szellőzésről is. A természetes latex felületén az atkák nem tudnak megtelepedni, baktériummentes és különféle allergiák esetén különösen jó hatású. A latexből készült matrac lágy, rugalmas szerkezetet biztosít. Jó alátámasztást ad a test érzékeny pontjain, kényelmesen körülfogva a nyak és a medence területeit is.
Forrás: hG.hu
Ajánlott termékek
Flexibilis NOVETEX biomatrac 200x200 - kókusz matrac 4HK8
Flexibilis 4HK8, dupla komfort, hajlítható, 3 rétegű, NOVETEX latex kókusz 200x200 biomatrac,...
Darwin fa hálószoba bútor
A Darwin hálószobabútor markáns, tömör emellett újító arculata unikummá teheti...
Clara 2 személyes ágyazható kanapé
Clara kanapéágy - Minőségi, kevés helyet foglaló, ággyá alakítható kanapé. Napközben...
Fix ágyrács 90x200 keretes ST
Fix matractartó ágyrács. Súlyhatár 150 kg. Maszív, stabil alátámasztást biztosító...